4 עובדות שחובה לדעת לפני ניתוח קטרקט

  • by

ניתוח קטרקט הוא ניתוח שאמור להחזיר את הראייה למיטבה. לא מעט אנשים מבוגרים וצעירים סובלים מאובדן איכות הראייה ככל שעוברים הימים. יש כאלה שמדובר אצלם בבעיה תורשתית ואחרים מוצאים את עצמם מתקשים למצוא את הסיבה. ניתוח קטרקט נועד על מנת לאפשר לראייה לחזור לאיתנה, כך שלא יהיה צורך להשתמש במשקפיים. אך מה אתם צריכים לדעת לפני שאתם עושים ניתוח מהסוג הזה?

מתי צריך לעבור את הניתוח הזה?

רק רופא עיניים יכול להחליט מי אמור לעבור ניתוח קטרקט ומי לא. אך בשורה התחתונה כל מי שמרגיש אובדן מסוים באיכות הראייה יכול לבחור באפשרות הזאת. האפשרות הזאת מטרתה כמו שכבר הבנתם היא להחזיר את הראייה למצב אידיאלי. במהלך הניתוח מחליפים את העדשה העכורה בעדשה חדשה שמאפשרת ראייה אולטימטיבית. תוכלו להגיע למרפאתו של ד"ר ירון פינקלמן על מנת שהוא יבדוק אתכם מקרוב.

האם ניתוח קטרקט כואב?

אתם חוששים כי הניתוח יהיה לכם כואב? אז החדשות המשמחות הן שהניתוח לא אמור להיות כואב בכלל. גם מרגישים תחושת חוסר נעימות באזור העין, אך לא מדובר על תחושה של כאבים. מה שגם לאחר זמן קצר תוכלו למצוא את עצמכם חוזרים לשגרה רגילה. כך שכאשר בוחנים את הכאב אל מול התועלת מגיעים לתשובה חד משמעית. הניתוח הזה מביא איתו תועלת שלא תהיו מסוגלים לפספס אותה.

תוך כמה זמן מתחילים לראות טוב?

לא מדובר על קסם שאותו עושים ומיד לאחריו מתחילים לראות כמו שצריך. עליכם לקחת בחשבון כי ניתוח קטרקט כמו כל ניתוח אחר דורש לא מעט סבלנות. יכול מאוד להיות כי בימים הראשונים בכלל לא תראו את השיפור בראייה. אך ההנחה הרווחת היא שכעבור 3-4 ימים כבר מתחילים לראות את השיפור הרצוי. כעבור שבוע ימים אתם כבר אמורים לראות הרבה יותר טוב מאשר הייתם רואים בעבר. אך שוב נדגיש כי ההתקדמות לאחר הניתוח היא מאוד אינדיבידואלית. 

האם מדובר על תוצאות קבועות?

התוצאות שאותן אתם צפויים להשיג על ידי ניתוח קטרקט הן תוצאות קבועות. כלומר לא תמצאו את עצמכם סובלים מבעיות ראייה רציניות כמו שהיו לכם בעבר. מה שכן ניתן לבצע לאחר הניתוח תיקונים קטנים שיאפשרו לכם לחדד את הראייה עוד יותר. אך ברוב המקרים מי שמבצע את ההליך הספציפי הזה לא יצטרך לחזור על הפעולה. הראייה הופכת להיות מעולה והאיכות של הראייה נשמרת למשך שנים רבות.

צילום:freepik